İnşaat sonrası temizliği

İnşaat sonrası temizlik detaylara dikkat edilmesi gereken bir iştir. Kaba temizlik yapıldıktan sonra alanın kullanıma hazır hale getirilmesi için profesyonel olarak inşaat sonrası genel temizlik yapılmalıdır. İnşaat sonrası temizliğinin eğitimli ve tecrübeli personeller tarafından tam donanımlı makinalarla yapılması gerekir.

İnşaat sonrası temizliğinde daha çok kazıma yapılacağından çalışacak personellerin yüzeylere zarar verilmemesi hususunda uyarılması gerekir. Özellikle mobilya vb. hassas yüzeyler için sert ovma malzemeleri kullanılmamalıdır. İnşaat sonrası temizlik yapılırken genel olarak yüzeylere kalıcı hasarlar verilmemesi için özel temizlik malzemeleri kullanıyoruz.

İnşaat sonrası temizlik nasıl yapılır ve yapılırken nelere dikkat edilmelidir.

» Temizlik yapacak personeller bilinçli ve eğitimli olmalıdır.
» Çalışanların iş güvenliği eğitimi belgesi olmalıdır.
» Şantiyelerde iş kazası riskine karşın çalışanlar gerekli teçhizatla donatılmalıdır.
» Yüksekte çalışacak personellerin yüksekte çalışma eğitim ve izin belgesi olmalıdır.
» Yukarıdan aşağıya doğru inşaat temizliği yapılmalıdır.
» Temizlenen alanların tekrar kirlenmesi için önleyici tedbirler alınmalıdır.
» Özellikle zeminler yeni yapıştırılmış olabileceğinden dolayı çok su kullanmadan temizlik yapılmalı ve bu hususta Şantiye şefiyle irtibatta olunmalıdır.
İnşaat sonrası temizlik profesyonel temizlik firmaları tarafından yapılmalıdır. Firmalar inşaat sonrası temizlik için fiyat teklifi oluştururken süreyi normal bir alanın temizlik süresinin üç katı olarak hesaplamalıdır.

İnşaat sonrası genel temizlik şirketi olarak; İstanbul’da inşaat sonrası temizlikte profesyonel çözüm ortağınız olmaya çalışıyoruz.

İnşaat sonrası temizlik çalışması son derece önemlidir. Çünkü; bu çalışmanın profesyonel bir ekiple ve donanımlı ekipmanlarla yapılması gerekmektedir. Bazı zor kirler ve lekeler için özel temizleyiciler ve makinelerin kullanılması gerekir. Yapılan yanlış uygulamalar yüzeylere  telafisi imkansız zararlar verebilmektedir.

Firmamız bu konudaki tecrübesiyle pratik ve sonuç alıcı çözümler geliştirerek kaliteli hizmet sunmaktadır.

Makro Hijyen Temizlik // Profesyonel Temizlikle Tanışın…